_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  10.00 – 10.45

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.10 – 12.55

          6.  13.05 – 13.50

          7.  14.00 – 14.45

          8.  14.55 – 15.40

_________________________

    

     

Tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių
ekologinio - socialinio švietimo projektas
,,SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ"
 

2 klasės mokiniai, vadovaujami klasės mokytojos Editos A. ir profesijos patarėjos, socialinės pedagogės Dalios O., lankėsi Užvenčio kraštotyros muziejuje, kur susipažino su muziejininko profesija, apžiūrėjo laikinas ir ilgalaikes parodas. Mokinius labai sudomino muziejuje eksponuojami senoviniai daiktai (pvz.: vyžos), kurių paskirtį jie bandė įspėti, galimybė nusikalti pirmąjį litą, pokalbis apie žymius Užvenčio krašto žmones, ypač Šatrijos Raganą, šviesuolius. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir patys klausė, kur galima mokytis, jei nori dirbti muziejuje, būti muziejininku.

Sužinojome, kad muziejininko specialybės Lietuvos universitetuose nėra. Tik specializacija, o ji vyksta įvairiai. Vieni gina teorinius darbus Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete, kiti ją praktiškai įgyja gilindamiesi ir rinkdami žinias pačiame muziejuje. Kodėl?  Todėl, kad tikrą specialybės krikštą ir supratimą galima gauti tik dirbant patį muziejininko darbą. Koks būtų muziejininkas – jūrų ar akmenų, tekstilės, teatro ar muzikos – be tos srities žinių?

Sužinojome ir tai, kad pažintis su šia specialybe dažnai prasideda nuo įvairių daiktų kolekcionavimo, dalinomės turimomis žiniomis, patirtimi.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Užvenčio kraštotyros muziejaus muziejininke Milda K.

Profesijos patarėja Dalia O.
2 klasės mokytoja Edita A.